• 0532 213 51 30
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Hakkımızda

        Müzik sektörü’ nün köklü kuruluşlarından biri olan GÜNEŞ PLAK VE KASET YAPIMCILIK LTD. ŞTİ. 1981 yılında faaliyetine başladı. Daha ilk yıllardan itibaren, yayınladığı albümlerle sektörün en başarılı şirketleri arasında yer aldı.

        Daha ilk yıllardan itibaren, yayınladığı albümlerle sektörün en başarılı şirketleri arasında yer aldı. Şirketin kurucusu Mustafa GÜNEŞ‘in müzikle olan yakınlığı aslında daha eskilere, Sivas’ta öğrencilik yıllarına uzanıyor.

        Sivas’ta ortağı Mehmet IŞIK’la birlikte mütevazı bir şirket olan ARKADAŞ Plak Evi’ni kurdular... İki genç ortak, pek çok yöresel sanatçıya albümler yaparak profesyonelliğin ilk adımını attılar. Albüm yaptıkları yöresel sanatçıları, kendi alanlarında zirveye taşımayı ve çok kısa zamanda Türkiye’nin dört bir yanında adlarından söz ettirmeyi daha o yıllarda başardılar.

        Anadolu’nun mütevazı kenti Sivas artık onlara dar gelmeye başlayınca, müziğin kalbinin attığı İstanbul’a, Unkapanı’ndaki Plakçılar Çarşısı’na taşındılar.

        Mustafa GÜNEŞ ve Mehmet IŞIK, 1979 yılında İstanbul Unkapanı’ndaki Plakçılar Çarşısı’nda, önce UZAY PLAK ardından ÖZLEM PLAK şirketini kurdular... İki yıl sonra ise Mustafa GÜNEŞ’le Mehmet IŞIK’ın yolları ayrılır ve Mustafa GÜNEŞ, daha sonra milyonlarca tirajlar elde eden albümlere imzasını atacağı GÜNEŞ PLAK VE KASET YAPIMCILIK LTD. ŞTİ.’ni kurdu. Ve kısa zamanda büyük başarılara adını yazdırdı.

        Şirketin Müzik Sektöründeki başarısı, ticari alanada yansıdı ve GÜNEŞ PLAK VE KASET YAPIMCILIK LTD. ŞTİ. 1985 yılında ödediği Kurumlar Vergisiyle İstanbul Ticaret Odası tarafından takdir beratıyla ödüllendirildi.

        Aynı zamanda müzik sektörünün gelişmesi için rahmetli Yaşar KEKEVA ve birkaç müzik yapımcısıyla birlikte MÜ–YAP’ı yani Müzik Yapımcıları Derneğini kurdular. Sonraki yıllarda, Aydın OSKAY, Şahin ÖZER, Burhan KENCEBAY’ın başkanlıkları döneminde MÜ–YAP’ta yönetim kurulu üyelikleri görevide yapan Mustafa GÜNEŞ, 10 Haziran 2008 tarihinde Kansere yenik düşüp hakkı rahmetine kavuşmuştur. Şirketi oğulları olan Ozan GÜNEŞ, Eser Özgür GÜNEŞ, Osman Can GÜNEŞ devraldı.

        GÜNEŞ PLAK VE KASET YAPIMCILIK LTD. ŞTİ. ileriki yıllara taşıyacak projeler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.


© 2024 Flex. All Rights Reserved. Powered by Aplikko